Tahminator.com

Şampiyonlar Ligi

 Bu Yazıyı bir Arkadaşına Gönder Basılabilir Hali 
Maç AnalizleriB.Münih-CFR Cluj 1

Bu sezon oldukça sorunlu günler geçiren Cluj'un yine de grupta Basel'i devirip 3 puan alması takdir edilir. Üstelik ardından da Roma deplasmanında iyi futbol oynamalarına rağmen tecrübe eksıkliği sebebiyle sahadan 2-1 mağlubiyet aldılar. Ancak gerçekçi olmakta fayda var. Bayern Münih gibi bir dev karşısında üstelikte deplasmanda şansları yok denecek kadar az. Bayern Münih bu sezon eleştiri oklarının hedefi oldu. Takım bir türlü istenilen seviyeye gelemedi. Bunda bir takım önemli isimlerin yaşadığı sakatlıklarında kuşkusuz etkisi var. Ancak her geçen hafta beklenen seviyeye gelmeye başladılar. Hafta sonunda Gomez';in etkili oyunu ve 3 golüyle Hannover'i 3-0 devirdiler. Cluj ise Cuma günü Vaslui deplasmanından 5-3';lük mağlubiyet aldı. Bayern Münih'in sahasında çok rahat bir galibiyetle puanını 9'a taşımasını bekliyorum.

Roma-Basel üst

Claudio Ranieri yönetimindeki Roma gruba Bayern Münih mağlubiyeti ile başladı. Ardından mutlak galibiyet parolası ile çıktıkları Cluj maçında beklenenden daha kötü oynamalarına rağmen kazanmayı başardılar. Şimdi sahalarında Basel'i de devirip grupta avantajlı bir konum elde etmek istiyorlar. Aslında Roma bu sezon hiç güven vermiyor. Takımdaki kilit isimlerin yaş ortalaması oldukça yüksek. Bu da maçın son 20-30 dakikasında yani yorgunluk oluşmaya başladığı sırada takımı olumsuz etkiliyor. Orta sahada kaybedilen hızlı toplarla rakibe bol pozisyon verebiliyorlar. Ancak hiç şüphe yok ki Basel'den çok daha kaliteli ve tecrübeli bir ekipler. Maç bahis açısından Roma'ya verilen oran oldukça düşük ve değersiz. Bu yüzden iki takımında ofansif anlayışı ve defans kurgusundaki aksaklıklar sebebiyle üst seçeneğine gidiyorum.

Grup F
Spartak Moskova-Chelsea alt

Maç günü Moskova'da yağış beklenmemesine rağmen akşam saatlerinde 0C civarında oldukça soğuk bir hava olacak. Tabi ki bu derece soğuk koşullar alışık olmayan Chelsea için bir handikap sayılır. Zaten teknik ekiplerin böyle buzlanma ihtimali olan sahada futbol oynamaları çok zor. Bu koşullarda ancak uzun toplar ve dayanıklı, hızlı oyuncular ile sonuca gitmek mümkün. Spartak Moskova grupta iki maçta 6 puan topladı. Bu karşılaşmada beraberlik almaları halinde gruptan çıkabilme adına büyük avantaj elde edecekler. Rakipleri Chelsea'de 6 puana sahip. Spartak Moskova geride kalan maçlara defansıyla ön plana çıktı. 4'lü savunma bloğu uzun isimlerden oluşuyor ve hava toplarında rakibe kolay pozisyon vermiyorlar. Chelsea'nin de dondurucu soğuktan etkilenme ihtimalini göz önüne alırsak kısır bir sonuç çıkabilir. Tercihim alt seçeneği.

Marsilya-Zilina 1

Grupta puansız yer alan iki ekibin mücadelesi. Her iki takımda ikincilik umudunu korumak kadar, grubu 3. sırada tamamlayıp yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edebilmenin derdinde. Öncelikle Marsilya'ya göz atalım. Lige ilk 5 haftada sadece 5 puan toplayabilen Fransız ekibi ilerleyen haftalarda yavaş yavaş kendine geldi. Son 3 maçta 10 puan toplamayı başardılar. Bunda takım içi uyumun ve form grafiğinin artmasının büyük etkisi var. Son dönemdeki başarılı futbolun bu maçta da sürmesini bekliyorum. Rakipleri Zilina mütevazi bütçeli bir ekip. Zaten Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalabilmeleri bile çok büyük başarı. Sezon başında hiç kimsenin beklemeyeceği bir başarıya çoktan ulaştılar. Avrupa tecrübesi daha fazla olan Marsilya'nın kalitesi ile birlikte iç saha avantajını da göz önüne aldığımız zaman rahat bir şekilde üç puana ulaşmasını bekliyorum.
 


 Copyright © 2016 Tahminator.com
 Bu sayfalarda yayımlanan materyalin tüm hakları sahiplerine aittir.